Makaleler

Panik Atak ve Anksiyete Bozukluklarında TMS Tedavisi

Geleceğe dair kaygılar ve içinde bulunduğumuz an ile baş edememe durumlarının sonucunda oluşan depresyon, panik atak gibi pek çok kaybı bozukluğu ortaya çıkıyor. TMS Tedavisi ise pek çok kaygı bozukluklarını ilaçsız tedavi edebilme yöntemi olarak kullanılmaktadır.

İnsanların takıntıları yahut panik ataklarını ilaçsız tedavi eden yöntem yıllardır ilaçla bir tedaviye ulaşamamış pek çok hastaya umut ışığı doğuruyor. Beynin belirli bazı bölgelerine manyetik uyarımı yöntemi ile beynin doğal faaliyetini tekrar düzenleyip, iyileştirip, aktive etme olanağı sağlayan TMS yaşam kalitesini artıran herhangi bir yan etkisi bulunmayan ağrısız bir tedavi yöntemidir. TMS Tedavisi hamilelikte ve emzirme dönemimde bile güvenle kullanılabilen, FDA onaylı, ilaçsız  tıbbi bir tedavidir.

Panik Atak ve Anksiyete bozuklukları TMS Tedavisi ile başarılı bir şekilde tedavi edebilmektedir. Son zamanlarda yapılan çok sayıda bilimsel çalışmanın sonuçları Panik Atak ve Anksiyete bozukluklarında TMS Tedavisi‘nin güvenle ve etkili bir şekilde kullanılabilcek yeni bir tedavi şekli olduğunu göstermektedir.

Diğer Makaleler