TMS Tedavisi
TMS Tedavisi Nedir? Etkileri ve Avantajları Sık Sorulan Sorular Doktorlarımız Makaleler İletişim
   
TMS Tedavisi depresyonu tedavi eder
 
TMS Tedavisi depresyonu tedavi eder

TMS (Transkranial Manyetik Stimülasyon) Tedavisi FDA onaylı bir tıbbi tedavi olup, psikiyatrik ve nörolojik hastalıklarda beyindeki sinir hücrelerine manyetik alanla uyarım uygulayıp, aktivitesini yeniden düzenleyerek etki gösterir.  TMS Tedavisidepresyon ve diğer duygudurum bozukluklarından etkilendiği düşünülen beyin bölgeleri aktivitesinde değişiklikler oluşturup, iyileştirip yeniden düzenlenleyerek depresyon belirtilerini kalıcı ve etkili bir şekilde giderebilmektedir. 

TMS Tedavisi beyinde duygu durum, bilişsel değerlendirme ve karar verme süreçlerinin kontrolünden sorumlu bölgelerde gri cevher hacmini arttırdığı ve TMS Tedavisi'nin beyinde yapısal değişiklikler oluşturarak depresyonu tedavi ettiği bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir.
 
TMS Tedavisi depresyonu tedavi eder; kronikleşen ve tedaviye dirençli depresyonun tedavisinde de etkili ve güvenlidir. TMS Tedavisi'nin depresyon tedavisinde etkili ve güvenilir olduğu binlerce bilimsel araştıma sonuçlarıyla ispatlanmıştır.
 

Perera T, George MS, Grammer G, Janicak PG, Pascual-Leone A, Wirecki TS. Brain Stimul. 2016 Mar 16. pii: S1935-861X(16)30038-9. doi: 10.1016/j.brs.2016.03.010. 

 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27017072
Transcranial Magnetic Stimulation of Left Dorsolateral Prefrontal Cortex Induces Brain 

 

 
Tüm Hakları Saklıdır 2016 © TMS Brain Stim